Planšetinis kompiuteris gali kainuoti vos 60 litų!

aakash2Sparčiai tiek technologine, tiek ekonomine prasmėmis besivystanti Indija nesustoja stebinti – čia pristatytas planšetinis kompiuteris „Aakash 2“, kurio pirmoji versija buvo smarkiai sukritikuota, tačiau, atsižvelgiant į kainą, nereiktų tikėtis, kažko labai įspūdingo, ar ne? Patį produktą pristatė ne kas kitas, o Indijos prezidentas, todėl reikia tikėtis, kad ši planšetė tikrai bus gerensė už jos pirmtaką, ar ne?

Iš tikrųjų, bent jau pagal savo charakteristiką ši planšetė tikrai lenkia savo pirmąjį brolį, nes šį produktą kūrusi Kanados bendrovė (patys indai dar neturi tokio lygio programuotojų ir technikų, kad galėtų sukurti kažką panašaus) „DataWind“ į planšetę įmontavo 1 GHz dažnio „Cortex A8“ procesorių (triskart greitesnis nei pirmtako!), 512 MB darbinės atminties, 4 GB nuolatinės atminties (ją galima išplėsti naudojant iki 32 GB talpos „microSD“ kortelę), patobulintas, nebe varžinis, o talpinis 7 colių 800 x 480 taškų raiškos ekranas, akumuliatorius, naudojant internetu ir video peržiūroms, turėtų veikti net tris valandas. Šiame nešiojamajame planšetiniame kompiuteryje įdiegta „Android 4.0.3“ operacinė sistema.

Vis dėl to, tikroji kompiuterio kaina yra 112 litų, nes už 60 litų kompiuteriai bus parduodami tik studentams, kuriems pusę sumos padengs pati Indijos valstybė, tačiau norintiems užsisakyti komercinę, to paties kompiuterio versiją „UbiSlate 7Ci“, galima užsisakyti iš „DataWind“ svetainės, už 222 litus.

Žinoma, įsigydami šią planšetę, ko gero nesulauksite nepriekaištingos kokybės, tačiau tai tik dar vienas įrodymas, kad galima pakankamai pigiai pagaminti bei parduoti išmaniuosius įrenginius, o tai yra itin svarbu norint kelti bendrą pasaulio, ypač trečiųjų šalių, išsimokslinimą bei kompiuterinį raštingumą. Būtent tokie įrenginiai ir būtent tokiomis kainomis, kurios yra prieinamos net ir patiems neturtingiausiems žmonėms, yra tikras išsigelbėjimas ir būdas spręsti daugybę problemų, pradedant išsilavinimo gerinimu bei bendravimo skatinimu! Taigi tokie technologiniai sprendimai leidžia tikėtis, kad kiekvienas pasaulio gyventojas greitai turės galimybę turėti galimybę interneto prieigai ir tuo pačiu galimybę pažinti, išmokti, susisiekti su bet kuo, bet kuriame žemės kampelyje ir bet kuriuo metu, o tai būtų iš tiesų šaunu!

Posted in It naujienos, Uncategorized and tagged . Bookmark the permalink. RSS feed for this post. Leave a trackback.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>